Nakreslený smútok

Prečo deti kreslia smútok?

… Obľúbený plyšový psík s odtrhnutým ňufákom - aj tak najkrajší. Knižka, ktorú mu ako malému čítaval tatko, a keď sám  naučil čítať, vláčil ju pod pazuchou dennodenne z izby do  kuchyne, pod schody, do kúpeľne, všade… Hrnček s včielkou, ktorý mu ako náhradu darovala stará mama, keď rozbil a preplakal ten obľúbený od pani učiteľky zo škôlky. Svoj prvý obrázok vlaku, ktorý pozostával z dlhej čiary a veselých, no nemotorných nerovnako veľkých koliesok. Lesklý kamienok, ktorý našiel na túre a o ktorom si myslel, že je zlato, za ktoré kúpi mame velikánske zrkadlo…

Poklady, spomienky, fotografie… Bezpečie, radosť, istota, teplo, jedlo, voňavé posteľné obliečky, bubliny vo vani, mamina pusa na dobrú noc, tatkovo šteklenie vo vlasoch, kamarát vo vedľajšom doma, nové farbičky do školy… To všetko možno KTOSI tam KDESI  ešte donedávna mal. A potom o to VŠETKO prišiel – lebo sa do jeho krajiny, do jeho mesta, domu,  ba priam rovno k nemu domov priplazila zákerná vojna, o ktorej on nikdy predtým nechyroval a ktorú nikdy nechcel….

… 
PRETO DETI KRESLIA SMÚTOK.

Čo im zostáva,
je viera, že bude lepšie,
nádej,  že ktosi pomôže,
a láska, ktorej sa nikdy nenasýtia.

To všetko im môžeš dať práve Ty – tu, teraz, v MODLITBE za pokoj v ich srdciach, v ich domovoch, mestách, krajinách.  Ak nie dnes, pripoj sa k miliónu ďalších detí, mladých ľudí, rodičov, učiteľov, rehoľníkov a kňazov v modlitbe RUŽENCA dňa 18. októbra 2018. Je to mimoriadny deň, kedy sila prosieb detí za pokoj pohne celým svetom.

Pridaj sa aj Ty!
SPOLU VIEME VYMODLIŤ POKOJ!

Galéria obrázkov detí zo Sýrie, kde v roku 2011 vypukla vojna.

Doteraz v nej zahynulo viac ako pol milióna ľudí.
Vyše 5 miliónov Sýrčanov muselo opustiť svoju krajinu, 50 % z nich sú kresťania.
Ďalších 6,3 milióna sa stalo utečencami vo vlastnom štáte.
Viac ako polovica  sýrskych utečencov v zahraničí aj doma v Sýrii sú deti …