Prvé Vianoce a Sýria (+ audio)

SLOVENSKO – Príbeh prvých Vianoc je nám všetkým dobre známy. Jozef sa spolu so svojou manželkou Máriou vydal na cestu do Betlehema, aby sa tam podľa cisárovho rozkazu dali zapísať. Mária bola v požehnanom stave a kým boli v Betleheme, nadišiel čas jej pôrodu a porodila svojho syna Ježiša. Tento príbeh, ktorý zaznamenal evanjelista Lukáš, sa odohral v dňoch, keď Sýriu spravoval Kvirínius.

Sýria je kolískou kresťanstva, v Biblii sa spomína približne tristokrát! Vydajte sa s nami po jej stopách vo Svätom písme, objavte jej súčasnú podobu a pridajte sa k modlitbe za našich trpiacich bratov a sestry v Sýrii. Prijmite pozvanie prežiť tohtoročné Vianoce so Sýriou a prihláste sa TU. Kresťania dnešnej Sýrie sú vám vďační za vytrvalé modlitby, svedectvo viery a štedrosť srdca. Modlitby za Sýriu budú trvať od 24. decembra 2018 do 13. januára 2019.

O zázraku vzniku ACN, o živote prenasledovaných kresťanov aj o Sýrii

Duchovný asistent pápežskej nadácie ACN – Aid to the Church in Need kňaz Martin M. Barta v Rádiu Lumen odpovedal na otázky moderátora Pavla Hudáka. Poslucháčom sa prihovoril na 1. sviatok vianočný a vyrozprával im príbeh vzniku pápežskej nadácie ACN. Podelil sa aj o príbeh svojej vlastnej cesty k tomuto medzinárodnému dielu. Súčasťou práce pátra Bartu sú cesty po celom svete, na ktorých osobne stretáva prenasledovaných a trpiacich kresťanov. Vypočujte si záznam rozhovoru, v ktorom prináša aj zážitky z týchto výnimočných stretnutí.