Aj vďaka vám je Asia Bibi opäť slobodným človekom (+ video)

PAKISTAN – Pakistanský Najvyšší súd včera zamietol odvolanie proti oslobodeniu kresťanky Asie Bibi, odsúdenej pôvodne na trest smrti za údajné rúhanie. Matka piatich detí bola v októbri 2018 po viac ako ôsmich rokoch konečne oslobodená a odvtedy sa zdržiavala na neznámom mieste. Krajinu opustiť nemohla, pretože rozhodnutie Najvyššieho súdu sa vzápätí pokúsili napadnúť radikálni islamisti. Odvčera je Asia Bibi verdiktom  Najvyššieho súdu Pakistanu slobodným človekom.

„Dnešok je pre nás dňom obrovskej radosti, o ktorú sa chcem s vami v mene celej nadácie Aid to the Church in Need podeliť. Z celého srdca vám ďakujeme za všetky vaše modlitby a za vašu dlhoročnú podporu, ktorá nám umožnila pomôcť Asii a jej rodine,“ povedal vo video posolstve generálny sekretár nadácie Aid to the Church in Need Philipp Ozores a dodal: „Táto chvíľa je tiež chvíľou obrovskej nádeje pre všetkých trpiacich a prenasledovaných kresťanov po celom svete. Prosím, pamätajte aj naďalej vo svojich modlitbách na trpiacich kresťanov. Len v samotnom Pakistane je vo väzení kvôli svojej viere 187 kresťanov, ktorí naďalej potrebujú naše modlitby a podporu.”

Na prípad Asie Bibi upriamila pápežská nadácia pozornosť aj začiatkom minulého roka v Ríme pri príležitosti osvetlenia Kolosea na červeno. Dcéra Asie Bibi vtedy prehovorila v mene svojej matky aj všetkých trpiacich kresťanov, ktorých hlas je umlčiavaný alebo ignorovaný. Vďaka ukončeniu procesu Asia Bibi bude môcť konečne opustiť Pakistan a vrátiť sa k svojim blízkym.

V mene Asie Bibi a  jej rodiny vám z ACN ďakujeme za vaše vytrvalé modlitby a podporu.