Kamerun: Nové povolania v diecéze ohrozovanej teroristami Boko Haram

KAMERUN – Nigéria nie je jedinou krajinou, ktorá trpí terorom extrémistickej skupiny Boko Haram. Susedný štát Kamerun tiež sužujú útoky teroristických skupín vyčíňajúcich na severe krajiny. Je pravda, že vďaka spolupráci armád niektorých afrických krajín je organizovaná ozbrojená agresia Boko Haram na ústupe. Samovražedné bombové útoky, vraždy a únosy však na niektorých územiach stále pokračujú, a tak mnohí ľudia naďalej žijú v strachu.

Katolícka diecéza Maroua-Mokolo na severe Kamerunu čelí mnohým náročným výzvam. Nielenže sa nachádza v najchudobnejšej časti krajiny, ale stala sa aj domovom utečencov z iných regiónov Kamerunu a z Nigérie.

Noví kňazi budú oporou pre veriacich, ktorí žijú v strachu z útokov teroristov

Situácia má ale aj svoju svetlú stránku, pretože viera ľudí je napriek strachu z útokov neotrasiteľná – naďalej navštevujú kostoly a zároveň rastie aj množstvo povolaní. Na prijatie sviatosti kňazstva sa v diecéznom seminári pripravuje 32 seminaristov a ďalších 18 mladších študentov navštevuje takzvaný malý seminár. Na vstup do seminára sa intenzívne pripravujú aj štyria mladí chlapci. Toto je obdivuhodne vysoké číslo vzhľadom na to, že v diecéze je len približne 84 000 katolíkov. Otec biskup Bruno Atebu Eda má, samozrejme, zo záujmu mladých mužov o kňazské povolanie radosť.  Zároveň však pre svojich budúcich seminaristov potrebuje finančnú pomoc na ich úplnú a dôkladnú formáciu.  So svojou prosbou sa obrátil na ACN a my sme mu prisľúbili pomoc vo výške 27 000 eur. Pridáte sa?

Na formáciu budúcich kňazov v africkom Kamerune môžete prispieť, ak pri svojej platbe použijete ako špecifický symbol kód 113-04-79.

Hojnosť povolaní je požehnaním pre diecézy Kamerunu