Nestretli ste ho? Príde k vám domov!

SLOVENSKO/SÝRIA – Blízky východ je nám Slovákom po poslednom týždni ešte bližší. Sedem slovenských miest totiž navštívil sýrsky katolícky arcibiskup Mons. Antoine Chahda. Priniesol nám svedectvo o živote vo vojnou poznačenom sýrskom meste Aleppe aj o viere, ktorá je medzi tamojšími kresťanmi aj napriek prenasledovaniu a útlaku stále živá. Ak ste nemali možnosť stretnúť Mons. Chahdu osobne, ponúkame vám výber z jeho výstupov v médiách – ako na pozeranie, tak aj na počúvanie.

Prajeme vám príjemné sledovanie a požehnané stretnutie so sýrskym arcibiskupom priamo u vás doma!


Hneď v prvý deň svojej návštevy na Slovensku sa Mons. Antoine Chahda zúčastnil na záverečnej svätej omši Trnavskej novény, kde počas homílie priblížil dlhodobo kritickú situáciu v Aleppe, ale aj v Sýrii všeobecne. Pozrite si celú svätú omšu zo záznamu TV LUX:

Watch video!


O živote sýrskych kresťanov hovoril v štúdiu TA3:


Svojím svedectvom doplnil aj prezentáciu Správy o stave náboženskej slobody vo svete, ktorú pápežská nadácia uviedla na Slovensku historicky po prvýkrát. Informovala o tom aj RTVS: TU.  


O svojom detstve, túžbach a povolaní ku kňazstvu rozprával Mons. Chahda v Rádiu Mária 25. novembra:


Ako prebiehal Týždeň pomoci prenasledovaným kresťanom so živým svedkom zo Sýrie, ako vnímal Mons. Chahda Slovensko a Slovákov, ktorým venoval hymnus v aramejčine a ako konkrétne sa môžeme zapojiť do pomoci Sýrii my, si môžete pozrieť v relácii Doma je doma, ktorú odvysielala TV LUX:

Watch video!


 

So Slovenskom sa otec arcibiskup rozlúčil v stredu 28. novembra. Pred svojím odchodom venoval svoj posledný odkaz Slovákom prostredníctvom Rádia Lumen:

Viac o živote kresťanov v Sýrii a možnostiach pomoci nájdete na www.pomocpresyriu.sk. Ďakujeme, že sa zaujímate o našich trpiacich bratov a sestry a neustávate v ochote pomôcť!