Tam, kde sa to všetko začalo

13. OKTÓBER – Keď sa trom malým pastierikom zjavila Panna Mária po prvýkrát, určite netušili, čo toto stretnutie – a po ňom niekoľko ďalších – bude znamenať. Zjavenia sa opakovali vždy 13. dňa v mesiaci a vyvrcholili o šesť mesiacov neskôr, 13. októbra 1917. Panna Mária sa v ten deň stretla s deväťročným Františkom, jeho mladšou sestrou Hyacintou a ich desaťročnou sesternicou Luciou poslednýkrát a jej zjavenie sprevádzal veľký zázrak. Máriin odkaz si vtedy nevypočuli len traja súrodenci, ale aj ďalších 70 000 ľudí, prvých pútnikov do Fatimy. Minulý rok sme si pripomenuli sté výročie fatimských zjavení.

Púť do Fatimy bola sľúbenou odmenou aj pre jedného z vás – výhercu fotosúťaže ACN, ktorú sme vyhlásili na jar 2017. Spomedzi fotografií, ktoré ste vtedy do súťaže zaslali, sme vylosovali pani Máriu K. Na cestu do Fatimy sa vybrala v marci 2018. Bola to jej prvá návšteva tohto pútnického miesta. Ako však sama vraví, určite nie posledná. „Zapôsobil na mňa pokoj, ktorý tam bol. Šli sme po ceste, ktorou tri deti denne chodievali, pozreli sme si ich domčeky, okolie, miesta, na ktorých sa zjavila Panna Mária. Všade je veľmi dobrá atmosféra, ktorá napĺňa srdce človeka pokojom,“ povedala nám výherkyňa Mária K. Návštevu mariánskeho pútnického miesta odporúča aj ostatným. Fotosúťaž nadácie ACN symbolicky spája dve mariánske miesta – Fatimu a Medžugorie. Práve v Medžugorí totiž vznikla  víťazná fotografia pani Márie K.

Víťazná fotografia súťaže národnej kancelárie ACN Slovensko.

Pozvanie k spoločnej a vytrvalej modlitbe ruženca za pokoj vo svete, ktoré prijali deti vo Fatime, je aktuálne aj dnes. Je pozvaním pre dospelých aj pre deti. Do spoločnej modlitby za pokoj vo svete sa aj tohto roku zapoja výnimočným spôsobom milióny detí z celého sveta v rámci iniciatívy MILIÓN DETÍ SA MODLÍ RUŽENEC. Modliť sa budú už 18. októbra o deviatej hodine ráno miestneho času. Moc ruženca je obrovská a môže zachraňovať životy jednotlivcov aj celé národy. Tá istá modlitba, ktorú sa modlili deti z Fatimy, tie isté slová a tie isté prosby môžu meniť históriu aj dnes. Viac informácií nájdete na stránke venovanej tejto iniciatíve www.miliondeti.sk.

Zapojte sa aj vy do modlitby ruženca 18. októbra o 9:00.