Vy a Sýria

SLOVENSKO – Slováci živo reagujú na dramatickú situáciu v Sýrii, ktorá je dôsledkom vojny trvajúcej takmer osem rokov. Do prebiehajúcej medzinárodnej kampane pápežskej nadácie ACN s názvom POMOC PRE SÝRIU sa od novembra 2018 rozličnými spôsobmi zapojili stovky Slovákov. Súčasťou kampane je aj putovná výstava DETI VOJNY, ktorá bude otvorená v bratislavskom Dome Quo Vadis 7. februára 2019.

O priebehu kampane POMOC PRE SÝRIU informovala pápežská nadácia ACN Slovensko v dnešných Ranných správach RTVS. Odznelo aj poďakovanie známym i neznámym súkromným slovenským darcom, ktorí kampaň podporili finančne alebo  inak. Diváci sa mohli počas vstupu v správach oboznámiť s momentálnou situáciou v Sýrii aj s konkrétnymi formami poskytovanej pomoci. Záznam Ranných správ si môžete pozrieť TU.

ACN Slovensko zároveň všetkých srdečne pozýva nahliadnuť do reality vojny v Sýrii očami detí na jedinečnej výstave DETI VOJNY, kde sa symbolicky stretnú slovenské a sýrske deti prostredníctvom svojich obrázkov. Sýrske deti kreslili vojnu tak, ako ju prežívajú, a slovenské deti zas svojimi obrázkami chceli vyjadriť podporu a súcit svojim rovesníkom na Blízkom východe.  Otvorenie výstavy bude 7. februára o 19.00 v Dome Quo Vadis v Bratislave. Výstava bude prístupná verejnosti do 24. februára 2019.